Pomoce do ćwiczeń równowagi

Zaburzenia integracji sensorycznej są spowodowane tym, że mózg dziecka ma problem z właściwym odbiorem i przetwarzaniem bodźców zewnętrznych. Odpowiednio dobrana terapia z wykorzystaniem sprzętu do integracji sensorycznej pomaga dzieciom w łatwy sposób poprawić funkcjonowanie w życiu codziennym. Zmysł równowagi odpowiada za czucie naszego ciała w przestrzeni oraz usprawnia napięcie mięśni, utrzymanie prawidłowej postawy ciała czy koordynację ruchową.

Pomoce do ćwiczeń równowagi - to różnego rodzaju deskorolki, dyski, poduszki do balansowania, wahadełka, podesty, deski, ścieżki czy kamienie do skakania. Wszystkie pomoce mają na celu zachęcić dzieci do ćwiczenia równowagi i aktywności fizycznej. Ćwiczenia na odpowiednio dobranym sprzęcie pomagają dzieciom wzmacniać mięśnie brzucha, kręgosłupa a także nóg co jest bardzo ważne w utrzymaniu prawidłowej postawy ciała.  Bardzo często różnego rodzaju pomoce do ćwiczeń równowagi są wykorzystywane do rehabilitacji dzieci i młodzieży, gdyż usprawniają koordynację ruchową, poprawiają skupienie i utrzymanie prawidłowej postawy ciała.

Ćwiczenia z wykorzystaniem: deskorolki, dysków, poduszek do balansowania, wahadełek, podestów, desek, ścieżek czy kamieni do skakania znajdujących się w tym dziale mają na celu pobudzenie i poprawę kondycji psychicznej i fizycznej u dzieci, a także gwarantują dzieciom wspaniałą zabawę.

Pomoce do ćwiczeń równowagi