Integracja sensoryczna

Integracja sensoryczna

Terapia sensoryczna to przede wszystkim zabawa ukierunkowana na uczenie dziecka odpowiedniego reagowania na bodźce zewnętrzne i wrażenia zmysłowe. W tej kategorii znajdziecie Państwo różnego rodzaju pomoce do wyposażenia terapeutycznych sal SI takie jak maglownice, huśtawki sensoryczne, ścieżki sensoryczne, materace sensoryczne, ścianki wspinaczkowe, deskorolki i wiele innych. 

Dla kogo skierowana jest terapia Integracji Sensorycznej?

Terapia funkcji sensorycznych jest wskazana dla dzieci zarówno w wieku niemowlęcym, przedszkolnym, jak i szkolnym. Może być skuteczna w leczeniu takich problemów jak między innymi: wzmożone lub obniżone napięcie mięśniowe, opóźniony rozwój motoryki dużej, zaburzona samoobsługa, trudności w nabywaniu umiejętności szkolnych tj. pisanie, czytanie, liczenie, opóźniony rozwój mowy, zaburzenia równowagi, spowolnienie ruchów dziecka, trudności z koncentracją uwagi, nadwrażliwość na bodźce dotykowe, nieprawidłowe reakcje na ból czy problemy emocjonalne. 

Jak zaaranżować Salę do terapii Integracji Sensorycznej?

Terapia  integracji  sensorycznej  wymaga  właściwej  sali  wyposażonej  w specjalistyczny sprzęt, dlatego też warto poświęcić czas na odpowiednie zaprojektowanie i urządzenie takiego wnętrza. Sprzęt do terapii Integracji sensorycznej używany jest do wspomagania, modyfikowania albo przywracania funkcji w zaburzeniach integracji sensorycznej. W naszej ofercie znajdziecie odpowiedni asortyment, a nasz zespół pomoże Wam odpowiednio dobrać go do Waszych indywidualnych potrzeb.

Integracja sensoryczna