Sprzęt do Integracji Sensorycznej

Sprzęt do Integracji Sensorycznej

Sprzęt do Integracji Sensorycznej znajdujący się na naszej stronie przeznaczony jest do terapii dzieci i młodzieży z różnego rodzaju zaburzeniami takimi jak: niepokój, płaczliwość, nadpobudliwość, autyzm, problemy w szkole czy problemy z koncentracją. Zaburzenia integracji sensorycznej są spowodowane tym, że mózg dziecka ma problem z właściwym odbiorem i przetwarzaniem bodźców zewnętrznych. Odpowiednio dobrana terapia z wykorzystaniem sprzętu do integracji sensorycznej pomaga dzieciom w łatwy sposób poprawić funkcjonowanie w życiu codziennym.

Sprzęt do integracji sensorycznej można podzielić na wiszący i naziemny. Podwieszany sprzęt to przede wszystkim różnego rodzaju podwiesia, hamaki, kładki, podwieszane łódki z piłeczkami, platformy z wałkami, trapezy czy obręcze. Naziemny sprzęt to np. ścianki wspinaczkowe, tunele i kręgi sensoryczne, zjeżdżalnie, maglownice, deskorolki, rollery czy beczki. To wszystko ma na celu rozwinięcie i pobudzenie zmysłu równowagi u dzieci. Zmysł równowagi odpowiada za czucie naszego ciała w przestrzeni oraz usprawnia napięcie mięśni, utrzymanie prawidłowej postawy ciała czy koordynację ruchową.

Ćwiczenia z wykorzystaniem produktów znajdujących się w tym dziale takich jak drabinki, platformy podwieszane z wałkami, kokony z piłeczkami, mają na celu pobudzenie i poprawę kondycji psychicznej i fizycznej u dzieci. 

Sprzęt do Integracji Sensorycznej