Materace sensoryczne

Zaburzenia integracji sensorycznej są spowodowane tym, że mózg dziecka ma problem z właściwym odbiorem i przetwarzaniem bodźców zewnętrznych. Odpowiednio dobrana terapia z wykorzystaniem materacy i mat do integracji sensorycznej pomaga dzieciom w łatwy sposób poprawić funkcjonowanie w życiu codziennym. Zmysł dotyku często bywa niedoceniany, a bez niego nie bylibyśmy w stanie poprawnie funkcjonować. Dotyk odpowiada za uczucie delikatnego głaskania, jak i nacisku, bólu czy temperatury. Jednocześnie odgrywa bardzo ważną rolę w procesie nawiązywania i pogłębiania relacji z drugą osobą.

Materace  i maty sensoryczne wykorzystywane są w trakcie różnego rodzaju ćwiczeń, podczas zabiegów oraz odpoczynku. Wielość  i różnego rodzaju wypełnienie pozwala na wykorzystanie materacy do wielu innych zadań. Materace świetnie sprawdzają się w rehabilitacji ogólnej oraz gimnastyce korekcyjnej. Materace polecane są także dla dzieci, wykorzystanie ich podczas zabawy, znacznie wspiera rozwój dużej motoryki. Dzięki szerokiej ofercie kolorystycznej oraz zróżnicowanym rozmiarom, możliwe jest skomponowanie zestawu do ćwiczeń niezbędnego w każdym gabinecie fizjoterapeutycznym, gabinecie masażu czy też szkole i przedszkolu.

Ćwiczenia z wykorzystaniem materacy i mat sensorycznych znajdujących się w tym dziale mają na celu pobudzenie i poprawę kondycji psychicznej i fizycznej u dzieci, a także gwarantują dzieciom wspaniałą zabawę i wypoczynek.