Wałki sensoryczne

Wałki sensoryczne znajdujące się na naszej stronie przeznaczone są do terapii dzieci i młodzieży z różnego rodzaju zaburzeniami takimi jak: niepokój, płaczliwość, nadpobudliwość, autyzm, problemy w szkole czy problemy z koncentracją. Zaburzenia integracji sensorycznej są spowodowane tym, że mózg dziecka ma problem z właściwym odbiorem i przetwarzaniem bodźców zewnętrznych. Odpowiednio dobrana terapia z wykorzystaniem różnego rodzaju pomocy do integracji sensorycznej wspiera w łatwy sposób funkcjonowanie dziecka w życiu codziennym.

Wałki to pomoc sensoryczne przeznaczona do terapii dzieci i młodzieży z różnego rodzaju zaburzeniami. Ćwiczenia z wałkami wspierają rozwój  zdolności motorycznych, zachęca do raczkowania, chwytania i koordynacji ruchowej. Dotykanie rączkami czy toczenie teksturowanych wałków zwiększa doznania sensoryczne u dzieci. Wszystkie pomoce z tego działu mają za zadnie rozwinięcie i pobudzenie zmysłu dotyku i koordynacji ruchowej u dzieci. Ćwiczenia z wałkami sensorycznymi pomagają usprawnić napięcie mięśni u dzieci a także zachęcają najmłodszych do aktywności fizycznej.

Ćwiczenia z wykorzystaniem wałków sensorycznych mają na celu pobudzenie i poprawę kondycji psychicznej i fizycznej u maluchów.