Pomoce do integracji sensorycznej

Pomoce do Integracji Sensorycznej znajdujące się na naszej stronie przeznaczone są do terapii dzieci i młodzieży z różnego rodzaju zaburzeniami takimi jak: niepokój, płaczliwość, nadpobudliwość, autyzm, problemy w szkole czy problemy z koncentracją. Zaburzenia integracji sensorycznej są spowodowane tym, że mózg dziecka ma problem z właściwym odbiorem i przetwarzaniem bodźców zewnętrznych. Odpowiednio dobrana terapia z wykorzystaniem różnego rodzaju pomocy do integracji sensorycznej wspiera w łatwy sposób funkcjonowanie dziecka w życiu codziennym.

Pomoce do integracji sensorycznej mamy podzielone na trzy kategorie: piłki sensoryczne, wałki sensoryczne oraz dyski sensoryczne. Piłka to zabawka, która kochają wszystkie dzieci. Piłki są bardzo miękkie w rożnych kształtach i kolorach. Zabawa piłkami wspiera rozwój  zdolności motorycznych, zachęca do raczkowania, chwytania i koordynacji ruchowej. Dotykanie rączkami czy toczenie teksturowanych piłek  czy dysków zwiększa doznania sensoryczne u dzieci. Wszystkie pomoce z tego działu mają za zadnie rozwinięcie i pobudzenie zmysłu dotyku i koordynacji ruchowej u dzieci. Ćwiczenia z wałkami i dyskami sensorycznymi pomagają usprawnić napięcie mięśni, utrzymać prawidłową postawy ciała czy zachęcić dzieci do aktywności fizycznej.

Ćwiczenia z wykorzystaniem produktów znajdujących się w tym dziale takich jak piłki, dyski czy wałki sensoryczne czy mają na celu pobudzenie i poprawę kondycji psychicznej i fizycznej u dzieci. 

Pomoce do integracji sensorycznej