Zabawki edukacyjne

Zabawki edukacyjne to rożnego rodzaju pomoce do Integracji Sensorycznej znajdujące się na naszej stronie przeznaczone są do terapii dzieci i młodzieży z różnego rodzaju zaburzeniami takimi jak: niepokój, płaczliwość, nadpobudliwość, autyzm, problemy w szkole czy problemy z koncentracją. Zaburzenia integracji sensorycznej są spowodowane tym, że mózg dziecka ma problem z właściwym odbiorem i przetwarzaniem bodźców zewnętrznych. Odpowiednio dobrana terapia z wykorzystaniem różnego rodzaju pomocy do integracji sensorycznej wspiera w łatwy sposób funkcjonowanie dziecka w życiu codziennym.

Zabawki edukacyjne  mamy podzielone na trzy kategorie: klocki sensoryczne, lusterka sensoryczne i tablice sensoryczne. Klocki i lusterka sensoryczne to zabawki, które kochają wszystkie dzieci. Klocki znajdujące się w tym dziale wykonane są miękkie w dotyku dzięki czemu nadają się nawet dla bardzo małych dzieci. Dodatkowo bogata kolorystka i różna kształty klocków zachęcają dzieci do zabawy i wzmocnienia wrażenia sensoryczne. Zabawa klockami wspiera rozwój zdolności motorycznych, zachęca do chwytania przedmiotu i koordynacji ruchowej. Dotykanie rączkami teksturowanych klocków czy tworzenie z nich własnych budowli zwiększa doznania sensoryczne u dzieci. Kolorowe lusterka wykonane z bezpiecznych materiałów zachęcają dzieci do zabawy i ćwiczeń logopedycznych, niektóre lusterka można wykorzystać nawet podczas wieczornej kąpieli. Tablice sensoryczne to innego rodzaju tablice edukacyjne, które mają na celu rozwijanie zmysłu dotyku i wzroku nie tylko u dzieci z zaburzeniami.

Wszystkie zabawki z tego działu mają za zadnie rozwinięcie i pobudzenie zmysłu dotyku, wzroku czy koordynacji ruchowej u dzieci. Zabawa z piłkami sensorycznymi pomagają usprawnić napięcie mięśni oraz zachęcić dzieci do aktywności fizycznej. Ćwiczenia z wykorzystaniem zabawek znajdujących się w tym dziale mają na celu pobudzenie i poprawę kondycji psychicznej i fizycznej u dzieci. 

Zabawki edukacyjne