Wyposażenie dodatkowe do integracji sensorycznej

Dodatkowe wyposażenie do Integracji Sensorycznej znajdujące się na naszej stronie przeznaczone jest do terapii dzieci i młodzieży z różnego rodzaju zaburzeniami takimi jak: niepokój, płaczliwość, nadpobudliwość, autyzm, problemy w szkole czy problemy z koncentracją. Zaburzenia integracji sensorycznej są spowodowane tym, że mózg dziecka ma problem z właściwym odbiorem i przetwarzaniem bodźców zewnętrznych. Odpowiednio dobrana terapia z wykorzystaniem różnego rodzaju pomocy do integracji sensorycznej wspiera w łatwy sposób funkcjonowanie dziecka w życiu codziennym.

Wyposażenie dodatkowe do integracji sensorycznej mamy podzielone na trzy kategorie: materace sensoryczne, panele sensoryczne oraz pomoce do ćwiczenia równowagi. Materace sensoryczne to różnego rodzaju maty przeznaczone dla dzieci w rożnym wieku oraz materace wypełnione grysem piankowym i granulatem. Pomoce do ćwiczenia równowagi to ścieżki sensoryczne, wahadełka, dyski, kamienie - wszystko to ma na celu rozwinięcie i pobudzenie zmysłu równowagi u dzieci. Zmysł równowagi odpowiada za czucie naszego ciała w przestrzeni oraz usprawnia napięcie mięśni, utrzymanie prawidłowej postawy ciała czy koordynację ruchową.

Ćwiczenia z wykorzystaniem produktów znajdujących się w tym dziale takich jak maty, materace, panele sensoryczne czy ścieżki i dyski mają na celu pobudzenie i poprawę kondycji psychicznej i fizycznej u dzieci. 

Wyposażenie dodatkowe do integracji sensorycznej