Piłki sensoryczne

Piłki sensoryczne znajdujące się na naszej stronie przeznaczone są do terapii dzieci i młodzieży z różnego rodzaju zaburzeniami takimi jak: niepokój, płaczliwość, nadpobudliwość, autyzm, problemy w szkole czy problemy z koncentracją. Zaburzenia integracji sensorycznej są spowodowane tym, że mózg dziecka ma problem z właściwym odbiorem i przetwarzaniem bodźców zewnętrznych. Odpowiednio dobrana terapia z wykorzystaniem różnego rodzaju pomocy do integracji sensorycznej wspiera w łatwy sposób funkcjonowanie dziecka w życiu codziennym.

Piłki sensoryczne to zabawka, która kochają wszystkie dzieci. Piłki są bardzo miękkie w rożnych kształtach i kolorach. Zabawa piłkami wspiera rozwój  zdolności motorycznych, zachęca do raczkowania, chwytania i koordynacji ruchowej. Dotykanie rączkami czy toczenie teksturowanych piłek zwiększa doznania sensoryczne u dzieci. Wszystkie pomoce z tego działu mają za zadnie rozwinięcie i pobudzenie zmysłu dotyku i koordynacji ruchowej u dzieci. Ćwiczenia z piłkami sensorycznymi pomagają usprawnić napięcie mięśni u dzieci a także zachęcają najmłodszych do aktywności fizycznej.

Ćwiczenia z wykorzystaniem piłek sensorycznych mają na celu pobudzenie i poprawę kondycji psychicznej i fizycznej u maluchów. 

Piłki sensoryczne